Butare-Kigali-Nyagatare

See marsruut ei ütle ilmselt mitte kellelgi mitte midagi. Lahtiseletatult tähendab see, et reis viib Rwanda lõunaosast läbi pealinn Kigali riigi põhjaossa, mitte kaugele Uganda piirist. Selline reis võtab kokku aega kuskil 5 tundi ja üldjoontes on see pigem kannatus kui elamus. Ainus meenutamisväärne hetk pidevate kompsude peale- ja mahalaadimiste juures oli vast ainult see, et ma sain mikrobussis ühe paksu musta tädi käest klaaskommi (lausa kaks tükki!). Polnud viga. Valge inimese käekarvu näpiti mikrobussis jälle ja mingis mõttes hakkas see juba täitsa loomuliku asjana tunduma.

Kigalis on kokku mitmeid transpordikeskusi ja neid pole kaardi pealt tegelikult väga mõtet vaadata. Alati on parem mõnelt bussijuhilt küsida. Kui on vaja saada mõnda teise bussijaama, organiseeritakse see täiesti tasuta. Tingimusel, et “nende” bussiga edasi sõidad.

Bradti reisjuht kirjeldab Nyagataret kui võimalust kogeda Rwandat täiesti turistivabalt. Nojah, vastab tõele! Peab päris hea kujutlusvõime olema, et sealt midagi vaatamisväärset leida! Teisalt jätab igasuguste vaatamisväärsuste puudumine jälle rohkem ruumi lihtsalt tavalisest ringivaatamisest saadavatele emotsioonidele. Ja ühte-teist Nyagatarest leiab.

Nyagatare keskväljak

Kõigepealt Nyagatare keskväljak. See näis üllatavalt sarnane kunagisele Metsikule Läänele. Väljaku kaks külge olid veel tühjad, kahele küljele oli aga juba jõutud maju ehitada. Hetkel olid need enamasti erinevate bussifirmade käsutuses, aga ilmselt areneb väljak aja jooksul pisitasa välja koos kaubanduse, panganduse ja söögikohtadega. Igatahes mõjus see täpselt nagu reis ajamasinaga Metsiku Lääne algusaegadesse. Ja sellist kogemust igalt poolt naljalt juba ei saa. Kes ütles, et Nyagatares pole midagi vaadata?

Muust
Majutus: Nyagatare parim hotell Blue Sky on räigelt ülehinnatud peldik. Üsna nigel kahene tuba maksis täiesti müstilised 50 dollarit.
Maastik: Nyagatare kandis maastik muutub, mäed asendavad tasapisi savanniga. Nagu Tansaanias.

Categories: Reisid, Rwanda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: