Aastavahetus Dianis

2015. aasta saabub mulle Dianis. Öeldakse, et tegemist on Keenia kõige vingema rannaga. Diani beach on kahtlemata päris idülliline koht, aga ma ei saa öelda, et kogu seda vaimustust siiski liiga palju koguneks. Midagi… jääb siin mingil moel puudu. Watamu rand Mombasast põhjas tundus justkui palju mõnusam.

Diani. Kohalike jutu järgi on rand rahvast puupüsti täis.

Hetkel, jõulude ja uue aasta vahel, on Dianis turismi mõttes absoluutne tipphooaeg. See tähendab, et isegi kõik seljakotireisijate majutuskohad on rahvast täis (jutt on tervelt kolmest kohast üsna pika ranna peale). Dormis võib siiski koha leida, aga seda hinnaga, mille eest ootaks kõvasti ja tõesti väga kõvasti rohkemat. 30 eurot ühistoa jagamise eest – no kuulge! Selline hinnatase tegelikult iseloomustabki Dianit aastavahetusel. Kõik majutusasutused on hinnad vähemalt kahekordistanud.

Diani_beach_6

Diani rand tipphooajal.

Kui oled harjunud Keenias reisima, ööbides üsna korralikes öömajades, mis maksavad seal 1000 šillingi kandis, siis Dianis pole selle rahaga aastavahetuse paiku üldse mitte midagi peale hakata. Rannik on Keenias veidi kallim küll, kuid 1500 šillingi (13 euro) eest võib siingi leida päris luksusliku majutuse. Seda muidugi mitte internetist otsides, vaid meetodiga, mille üldnimi võiks olla “matatust väljaastumine”. Vähem, kui 10 sekundiga mõni tegelane sind ikka üles leiab.

Diani rand.

Dianis selline taktika tipphooajal kahjuks siiski üldse ei toimi. Kuna Keenia turism on hetkel üsna all, siis paljusid selliseid häid kohti lihtsalt pole enam. Aga džunglitrummid toimivad ikkagi samamoodi, nagu igal pool Aafrikas. Suhtle kohalikega ja siis hakkavad tekkima ka variandid.

Diani_beach_7

Diani rand

Kuna keskmine majutus Dianis maksab hetkel 150-st dollarist kuni lõpmatuseni (sest seljakotireisijate kohad on täis), siis maandusin lõpuks suhtlustrummide kaudu leitud päris luksuslikus villas, mille eest tuleb Keenia mõistes maksta üüratu 4000 šhillingit ehk 36 eurot öö eest (ilmselt kuulub siia hulka ka vahendustasu). Samas, seljakotireisijate majutuskohad on Dianis praegu samas hinnaklassis, kui mitte kallimad.

Diani_villa

Mitte kõige halvem majutus

Tegelikult pole see koht üldse veel avatudki, sest pisemaid viimistlustöid jätkub veel paariks nädalaks, aga siiski juba “vahendatud” rahvast täis. See täis ei tähenda seejuures siiski liiga suurt seltskonda, sest vist nii 4 tuba majas kokku ongi. Suhtumine on siin igatahes tippklass – ja seda kõigi poolt. Ainuke nuhtlus on hommikul kella 6 paiku saabuvad ahvid, kes hävitavad toas igasuguse söögikraami, mida leiavad. Aknaid ju palavuse tõttu kinni ei hoia. Seetõttu on kasulik ärgata enne ahve ja peita kõik söödav kuhugi ära.

Diani_villa_2

Vaade rõdult õhtu eel.

Dianis on huvitav see, et siin näeb rannas täpselt null päevitajat. Ma ei aja jama – see number ongi täpselt null. Päevitatakse muidugi ja mõnusalt kusagil palmi all, aga seda põhiliselt suuremates kuurortites, mis on suutnud mingil moel Euroopa turiste ligi meelitada. Ausalt, ega sinna randa ise ka väga ei kipu, sest kuskil lõuna ajal tõusev kõva tuul seda väga meeldivaks ei tee. Aga ujumiseks on rand muidugi super.

Mingi imelik palm ja selle imelik vili.

Kokkuvõttes on Diani vist siiski kergelt ülehaibitud koht. Rannarestorane sisuliselt pole (kui just ei taha mingi kohaliku tegelase abiga sattuda kuhugi puukuuri, et süüa uskumatult ülehinnatud ja märkimisväärselt viletsalt praetud kala), ja päris suur osa rannast on tegelikult kivine-kaljune, mis tähendab et kohalikust pearistmikust ehk Nakumatti marketist vähem kui 2 km allapoole ehk lõunasse ei tasu majutust võtta. Isegi vett on Diani rannas pea võimatu osta.

Diani rand

Nojah, sai siin vist natuke kriitiline oldud kõige meeldiva taustal. Tegelikult pole Dianis häda midagi. Natuke kallis võib see koht kohalikus kontekstis ju olla, aga muidu pole nurisemiseks mingit põhjust. Lihtsalt vahel muudavad juba olemasolevad võrdlusmomendid reisimise vähe keeruliseks.

Categories: Keenia, Reisid | Sildid: , | 6 kommentaari

Navigeerimine

6 thoughts on “Aastavahetus Dianis

 1. Tere, oleksin väga tänulik, kui saaksime selle villa kontaktid, oleme jalgratastel veebruaris sinna minemas ja oleks suurepärane leida lõpetuseks koht puhkamiseks? pipiliiss@gmail.com

  • Veigo

   Pole probleemi. Ainult et olen hetkel Nairobist eemal ja saaks selle saata paari päeva pärast (kui ma ei saada, siis palun lahkelt meelde tuletada, sest hetkel kipub seoses teiste eestlaste saabumisega väga kiireks minema).

 2. Veigo

  Kontakt on Adrian. Meil lazybonesKenya@gmail.com, telefon 0703906096 või kui välismaa numbrilt helistada, siis +254 703906096. Võid viidata, et minu soovitus (neil on nimede peale hea mälu ja ega neid eestlasi siin just liiga palju liigu). Ühesõnaga, ta teab juba, millest jutt. Hind peaks olema 3500 šillingit ehk nii 30 eurot öö, aga võiksite katsetada selle rääkimist 3000 peale.

  Samas, aprill on madalhooaeg. Võiks kasutada ka juba mainitud taktikat, et “astun matatust välja”. Nad leiavad su ja võib vabalt saada umbes sama tasemega, aga parema pakkumise (2000 oleks minu jaoks juba ok, aga tase on ka natuke erinev). Lihtsalt tasuks meeles pidada, et ristmikust ehk Nakumatti kaubamajast kuni Diani Beach Shopping Centerini pole mõtet majutust võtta. Rand on kivine ja ujumiseks keeruline.

  Üritan lähemal ajal sellest villast ka pilte postitada.

 3. Veigo

  Ojaa, neid musta leiva soovijaid oleks Nairobis sel hetkel kindlasti rohkem kui üks. Karp kilusid kuluks ka ära 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: