Varssavi

Huvitaval kombel on seni õnnestunud läbi saada ilma Poolas käimata. Aga näed, tuli välja, et Varssavi on täitsa lahe paik maamunal.

Kõigepealt hotellist. Soodsa pakkumise teinud 2003/2004. a valminud Varssavi Intercontinentanile pole nagu midagi ette heita. ***** on auga välja teenitud, aga samas ei leidnud ka midagi sellist, mida poleks varem näinud.

Intercontinental Warsaw

Siiski, hommikusöök oli üllatavalt hea. Pressitud apelsinimahla ei saanud, aga muidu väga hea valik. Eriti mõnus oli muidugi see, et peaaegu puudus tavapärane hommikune tõmblemine. Huvitav, kuidas nad seda saavutasid?

Intercontinental Warsaw

Vana hea Poola ütluse kohaselt on kõige ilusam paik Varssavis see, kust Kultuuri- ja teaduspaleed ei näe. Intercontinental on kohe selle kõrval, aga igast küljest seda tõepoolest ei näe. Nagu Wikipediast lugeda võib, on tegu maailma kõrgeima ***** hotelliga ja üldse kõrguselt kolmanda hotelliga Euroopas. Igal juhul 34-lt korruselt pole vaadetele suuri etteheiteid.

Podwale

Söögikohaks saab soovitada vanalinna kõrval asuvat õllekat Podwale, tuntud tänaval rippuva sildi järgi ka kui Svejki õllekas. Vanalinna odavaimaid söögi-joogikohti. Liitrine kann Pilsner Urquelli 15 Plz (63 EEK), võimas toiduvalik kolmele 55 Plz (230 EEK), hea teenindus ja eelroaks toodav värske hapukurk koos hapukapsaga on külastamist väärt. Tänava ääres saab 0,5 l õlle ka 5 zloti eest kätte. Kus saab Tallinnas 20-25 kroonist õlut juua?

World Press Foto

Kõige muu väga asjaliku kõrval sai ära käidud ka World Press Foto näitusel, mis parajasti Varssavis oli. Näitus oli hea. Vist ligi 90% piltidest kajastas verd ja kannatusi erinevatest maailma paikadest, aga mulje oli kokkuvõttes siiski päris võimas. Võitnud pilti Nigeeriast näeb siin. Näitusel suures formaadis on see veel võimsam. Aga kindel lemmik oli siiski loodusfoto.

World Press Foto 2007

Categories: Poola, Reisid | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: