Kuidas osta safari Maasai Marasse?

Ei saa üle ega ümber – Maasai Mara on Aafrika rahvusparkide seas ikka tõeline pärl ja seda kõikjalt mujalt Aafrikast kogunenud võrdlusmaterjali taustal. Muidugi on rahvusparkide mingisse pingeritta seadmine tobe tegevus ja pealegi on pargid oma iseloomult nii erinevad. Aga kõigest hoolimata – Maasai Mara ON äge!

Maasai Mara maastik

Maasai Mara pärast vihma

Aga kõigepealt üks väike selgitus: miks Maasai Mara ja mitte Masai Mara? Põhjus tuleneb asjaolust, et ühe “a”-ga sõna masai või masaid pärineb kunagisest katsest maa (ehk maasai) keelseid sõnu kirjakeelde panna läbi rahvusvaheliselt kasutatava ortograafia. Kuigi maa kirjakeelt kasutatakse endiselt vähe, on tänasel päeval aina enam standardiks pika vokaaliga sõnakuju ehk siis maasai.

Lõvi Maasai Maras

Maasai Mara safari ostmine ei tohiks iseenesest olla mingi probleem – internet on pakkumisi täis. Kõige klassikalisem (ja üldiselt piisav) on 3-päevane safari Nairobist, kus esimene pool päeva ja kolmanda päeva teine pool kuluvad sõitmisele. Eri korraldajate hinnad varieeruvad, kuid algavad üldjuhul kuskil 500 dollarist. Enamasti loetakse aktsepteeritavaks 200-300 dollarit päeva eest. Safari hindu arvestatakse reeglina dollaris, kuigi euros või naelas või ka šillingis maksmine pole probleem (kuigi kurss tuleb alati üle kontrollida – eeldades, et tead õiget kurssi). Kursi üle kaubelda on täiesti aktsepteeritav (jällegi, kui tead).

Loomulikult võib safari ära osta internetist. Kuid märkimisväärse kokkuhoiu saavutab, kui osta safari Nairobist kohapealt. Ja see pole kaugeltki liiga keeruline. Pole üldse tähtis, et sa ei tea ühtegi safarikorraldajat või kedagi, kes safareid müüb. Õigupoolest on safari ostmiseks ainus vajaminev tegevus kõndida koos seljakotiga (võib ka ilma, kuid nii ei tõmba sa piisavalt tähelepanu) mööda Nairobi kesklinna ärikvartalit ehk CBD-d (Central Business District). Kui on vilets päev, siis võib minna kuni 10 minutit, et esimene vajalik tegelane sind üles leiab.

Vajalikku inimest pole keeruline ära tunda – ta teeb sinuga juttu maast ja ilmast. Kuidas Keenias meeldib, kas ta saab sind kuhugi juhatada jmt. Kui ei viitsi nendega pikalt ümbernurga juttu ajada, võib küsida otse, palju siis safari ka maksab. Eks see kokutama võtab, aga nad koguvad end ruttu.

Maasai Mara maastik

Tavaliselt jääb esimene pakkumine (seisuga 2014. a. algus) kuhugi 400 dollari kanti 3-päevase safari eest. See hind sisaldab pargitasud, transpordi, majutuse ja söögid (v.a. esimese päeva hommikusöök ja viimase päeva õhtusöök). Lõpphind sõltub juba kauplemisoskustest, kuid 350 dollarit kolme päeva eest pole kindlasti see viimane piir, kuhu hind langeb. Kui esimene pakkuja mingil põhjusel ei sobi, võib ringkäiku Nairobis jätkata. Seda ohtu, et sind ei leita, küll ei ole. Ärikvartal on safarifirmade kontoreid täis ja Kenyatta-Mbingu-Moi tänavate kandis vaadatakse möödujaid tähelepanelikult.

Safarid Nairobist Maasai Marasse väljuvad iga päev ja korraldajaid jagub.
___________
Vaata ka:
Kunas külastada Aafrika rahvusparke?
Krügeri rahvuspark – lühike sissejuhatus
Chobe rahvuspark
Tarangire rahvuspark Tansaanias
Ngorongoro rahvuspark

Categories: Keenia, Reisid | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.