Maralal

Maralal on järjekordne näide asumist, mis vaevalt on kellelegi mingi omaette reisisiht. Reisijuhid märgivad Maralali ära peamiselt selle tõttu, et see on samburu hõimu spirituaalne keskus ja mitteametlik pealinn, ühtlasi toimub seal ka kaamelifestival. Et jutt natuke arusaadavam oleks, siis Maralali asukoht kaardil:

Maralal-location

Geograafiliselt asub Maralal üsna Keenia keskosas, kuid olemuselt kuulub ta selgelt Põhja-Keenia hõimualade hulka. Keenia on suur riik ja seda saab mitmeteks eri piirkondadeks jagada, kuid kui kaardi keskele vaadata, siis Nyahururu-Nanyuki-Meru joon (ehk ekvaator) on selleks piiriks, millest põhjas lõppeb “Keenia” ja algavad hõimualad.

Maralal

Maralali matatupeatus

Maralali jõudes on esimene pilt ilmselt selline. See on Maralali matatupeatus, kuhu saabuvad ja kust väljuvad sõidukid lähemale ja kaugemale. Matatusid on seal vähevõitu (heal juhul üks), küll aga saab kaupa teha igasuguste muude transpordivahendite asjus.

Tegelikult on Maralalis vähemalt kolm bussifirmat. Miks neid kolm on, ei teagi, sest tegelikult väljub transport kõigi nende reisijaid kombineerides. Seetõttu on kõik info väljumisaja ja sõiduvahendi kohta selline indikatiivne. Kui ostad pileti kell XX:XX väljuvale bussile, võib bussist reaalsuses saada Landcruiser või mikrobuss, mis väljub hoopis XX:XX +/- Y tundi. Aga pole hullu, bussifirmale tuleb jätta oma telefoninumber (Keenia kohalik) ja sulle helistatakse.

Ööbimiskohaks valitud Shangri-La nime kandev võõrastemaja, kus majutus ühele maksis 600, kahele 900 šillingit (vastavalt 5 ja 7,5 eurot). Märkimisväärselt hea pakkumine lihtsa, kuid kõigi mugavustega toa kohta, arvestades, et seal oli TÖÖTAV ja tasuta wifi. Lisaks sellel on seal söögikoht ja baar, kust saab külma õlut (kui see pole otsa lõppenud). Maralali kontekstis on see kõva sõna, sest mujal baarides kasutatakse külmkappe lihtsalt riiulina.

Maralali peamine vaatamisväärsus on samburud. Justnimelt vaatamisväärsus, mitte pildistamisväärsus, sest pildistada on neid probleemne, eriti naisi. Mzungu fikseeritakse juba 100 meetri pealt ära. Siin on üks moment, mis tekkis bussipiletit ostes.

Maralali mošee

Maralali mošee

Maralalist paar kilomeetrit eemal peaks olema kaitseala. Seda siiski ainult teoorias. Loomi seal tõepoolest näeb, aga need on tavalised pudulojused, sest inimesed ja karjakasvatamine on metsiku looduse sealt edukalt välja tõrjunud.

Maralali maastik

Agaavihekk Maralali lähedal

Categories: Keenia, Reisid | Sildid: | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.