Ngorongoro rahvuspark

Päev algas päris pahaendeliselt. Hommikul sealt taevast midagi alla tuli. Vihm see otseselt ei olnud. Sihuke ei liha ega kala. Igatahes Ngorongoro poole sõites tervitas juba natuke kõrgemale jõudes paks udu. Tegelikult olime madalate pilvede sees. Täpselt ei kontrollinud, aga kõrgus oli kuskil seal 2 km kandis. Nähtavus varieerus päris kõvasti, kuid tihti oli see parimal juhul 10 meetrit. Võttis aega, mis võttis, aga lõpuks sinna Ngorongo kraatri servale kohale jõudsime. Mis tore vaade!

Ngorongoro hommikune panoraam

Hommikune vaade Ngorongoro kraatrile oli selline

Enne, kui kraatri põhja (kõrguste vahe 600 meetrit võrreldes kraatri servaga) hakkasime laskuma, oli pilt siis selline, nagu ülal näha. Panin ennast valmis kõige halvemaks. Et kui mõni poolearuga elukas just auto ette ei koperda, siis on puhas nulliring.

Laskudes vaated tasapisi paranesid. Mingil hetkel hakkas juba natuke aru saama, millega tegu. Ikka veel udune, kuid võrreldes eelnevaga võrreldamatult parem.

Ngorongoro hommikune panoraam-2

Ngorongoro kraatri põhjas näis võrreldes eelnevaga kõik juba väga super.

Ngorongoro hommikul

Gnuud Ngorongoros

Ngorongoro hommikune panoraam-3

Pühvlid Ngorongoro kraatris

Flamingod - Lake Magadi

Flamingod Ngorongoro kraatri põhjas olevas Magadi järves

Lõvid Ngorongoros

Ninasarvik Ngorongoros

Lõvi Ngorongoros

Lõvidele on safaril alati tore peale sattuda. Kuid mitte Ngorongoros. No mis safarinauding see on, kui lõvi paistab kilomeetri kaugusele? Samal põhjusel ei kippunud gnuusid, pühvleid, antiloope, tüügassigu, jaanalinde jne eriti pildistamagi. Midagi nagu loomaaia sarnast, ainult võret pole ees.

kroonkured

Päeva keskel läks ilm päris ilusaks – et siis varsti jälle sadama hakata.

Siit see sadu tuleb! Õnneks on Ngorongoro sajud sellised lokaalsed. Sõidad natuke eemale ja oled jälle sinise taeva all. Kuid ilm vaheldub tõeliselt kiiresti. Kindlasti sõltub ka aastaajast. Parasjagu oli Ida-Aafrikas lühike vihmaperiood, mis saabus sel aastal hilinemisega.

Tagasiteel õnnestus Ngorongoro kraater lõpuks ka pildile saada. Võimas värk, midagi pole öelda! Aga enne veel üks väga poolik pilt maasai karjusest. Maasaidel on Ngorongoros karjatamisõigus. Kraatri põhjas on neid suhteliselt vähe, enamasti on nad seal üleval serva peal. Aga kohustuslik oda on igal vähegi mehemõõtu tegelasel kindlasti olemas. Täitsa huvitav, kui tihti seda reaalselt vaja läheb? Sest mingit eraldust lõvide ja lehmade-kitsede vahel ju pole.

Maasaid Ngorongoro serval

Ngorongoro kraater

Categories: Reisid, Tansaania | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.