Tarangire rahvuspark Tansaanias

Et Arushasse jõudmine plaanitust hilisemaks venis, broneerisin järgmise päeva sellele, et leida mingist büroost mõistliku hinnaga safari Ngorongorosse. Ngorongoro kaldeera ehk loomi täis sissevarisenud vulkaan on omasuguste seas vist üldse maailma suurim katkematu kaldeera.

Miks ainult Ngorongoro? Esiteks sellepärast, et see on lihtsalt nii kuulus – üks Aafrika enimkülastatud rahvusparke. Teiseks – lihtsalt ei tahtnudki midagi rohkem. Neid loomi ju Aafrikas juba nähtud ka. Lõppes aga kõik sellega, et võtsin esimesed kaks päeva kolmepäevasest safarist (Tarangire NP – Ngorongoro NP – Lake Manyara).

Kaelkirjak Tarangire NP-s

Tagantjärele tarkus – päris õieti sai tehtud! Tarangire ületas kõiki minu ootusi (ega neid ausalt öeldes palju polnudki). Safari (suahiili keeles rännak) Aafrikas on alati kahe asja kombinatsioon – loomad pluss maastik. Enamasti keskendutakse loomadele ja maastiku iseärasustele erilist tähelepanu ei pöörata. Kuid maastikku ei tasu alahinnata – see kas annab või võtab. Tüüpnäide sellest teisest juhtumist on Tsavo rahvuspark Keenias, mis on maastiku poolest lihtsalt võimatult igav (jah, loomi seal näeb, aga ikkagi on kõik nii üheülbaline põõsastik). Tarangires nägi loomi keskmisest vähem, aga väga vaheldusrikas maastik baobabidega kompenseeris selle vähemalt minu jaoks täiega.

Tarangire jõgi

Tarangire panoraam

Tarangire panoraam

Tarangire kohta võibki öelda, et kui arvesse võtta ainult maastikku, siis on see üks parimaid rahvusparke Aafriks, kus mul on õnnestunud viibida (pean silmas neid rahvusparke, kus sõidetakse autoga, paadi-laevaga sõidetavad retked, nagu Chobe Botswanas, on vähe teises kategoorias). Ja minu meelest on Tarangire kaugelt parem ka palju kuulsamast Ngorongorost. Ngorongoro on natuke liiga ettearvatav. Tänu lagedale maastikule on loomad Ngorongoros väga nähtaval ja kokkuvõttes on see ausalt öeldes igav.

Igal juhul polnud ma Tarangire rahvuspargist varem mitte midagi kuulnud, kuigi arvasin, et Ida-Aafrikast ühte-teist tean.

Hindadest. Siin sõltub omajagu kauplemisoskusest, kelle käest osta, kui suure seltskonnaga minna ja kui palju inimesi on seda safarit eelnevalt broneerinud (safariauto on 7-, vahest ka 8-kohaline). Arvestades ka pargitasusid, toitlustust ja päris kvaliteetset ööbimist, ei tundunud lõpptulemusena 270 dollarit kahe päeva eest kindlasti mitte röövimisena. Safari sai võetud Amazingust, mille juht pakkus esiteks kõige paremat hinda, teiseks käitus kõige profimalt, kolmandaks ei survestanud liialt.

Tarangire rahvuspark on oma nime saanud seda läbivalt Tarangire jõelt. Kuid Tarangire jõgi pole lihtsalt niisama üks vulisev vesi läbi savanni (mida need jõed Aafrikas tavaliselt on), vaid midagi rohkemat. Esiteks on siin päris huvitavaid vaateid, teiseks on siin päris vaheldusrikas silmapiir. Alati on kauguses mingi mägi, mitte lihtsalt põõsastik (bush). Ja kolmas argument – siin on baobabid. Polnudki neid varem Ida-Aafriks näinud.

Baobabid Tarangires

Baobabid Tarangires

Baobab Tarangire

Baobab Tarangire

Mis puudutab loomi, siis Aafrika kontekstis ei midagi erilist – elevandid, sebrad, paavianid, kaelkirjakud, jaanalinnud. Aga nagu juba öeldud, vaheldusrikas maastik ja vaated kompenseeris kõik muu. Kokkuvõte: kui Tarangire on sinu esimene rahvuspark, võid pettuda; kui varasemad safarikogemused olemas, siis loodetavasti naudid seda.

Tarangire elevandid

Tarangire sebra

Jaanalinnud Tarangires

Jaanalinde pole Aafrikas keeruline näha. Küll aga nägin esimest korda jaanalinde koos järeltulijatega. Üllatav, et poegasid kohe nii palju on. Millegipärast oli ettekujutus, et neid on üks-kaks.

Kaelkirjak Tarangire

Paavianid Tarangires

Paavianid-Tarangire

Categories: Reisid, Tansaania | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: