Appenzell

Kõvasti lihtsustades asub Appenzelli kanton St. Galleni ja Liechtensteini vahel. Õigupoolest koosneb see kahest poolkantonist: Appenzell Ausserrhoden ja Appenzell Innerrhoden. Appenzell Innerrhoden on Šveitsi väikseim kanton, mille keskus on Appenzell, alla 6000 elanikuga linnake.

Appenzell on oma mõnusa atmosfääriga äärmiselt lahe koht. See on parimas mõttes justkui minevikust pärit. Tunne on umbes selline, nagu Pipi-aegses Rootsis. Vürtspoed, pagaritöökojad, restoranid, võõrastemajad, jalgrattad, kõik tunnevad kõiki.

Appenzell

Appenzelli peatänav

Innerrhoden on äärmiselt konservatiivne kant ja tuntud selle poolest, et Šveitsi föderaalreferendumid lükatakse seal tavaliselt tagasi. Teisalt on selline konservatiivsus aga säilitanud paljud vanad kombed ja riietumistavad. Ühe huvitava jäänukina tähistatakse seal uue aasta saabumist sarnaselt vene õigeusklikega Julianuse kalendri järgi ehk 14. jaanuaril.

Appenzelli maastik

Maastik Appenzelli lähedal

Appenzellist idas ja lõunas on üsna mägine – koos suurepäraste võimalustega matkamiseks, aga ka suusatamiseks. Ja üleüldse – seal on lihtsalt ilus.

Categories: Reisid, Šveits | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: