Bodensee juurest Alpidesse

Nädal (ja mõned päevad peale) on parasjagu selline aeg, millega jõuab Bodensee idanurgas leiduvat kergelt nuusutada, kuid mitte palju rohkemat. Õnneks piisab sõitmisest nii umbes 50 km raadiuses, et näha täiesti erinevaid kohti – St. Gallen Šveitsis, Bodensee äärsed linnad Saksamaal, Lichtenstein, Austria Alpid.

Märtsi lõpp on ka Alpide madalamtes osades veel selline aeg, kus mõnes varjulisemas kohas võib tee peal esineda kiilasjääd. Metsa vahel sõites tasub seega olla ettevaatlik. Suurem suusahooaeg on madalamates suusakeskustes küll läbi, kuid suusalund leiab veel piisavalt. Mõnus on see, et kõikidel bussidel on taga suusahoidikud – torkad oma suusad sinna ja ise astud bussi.

Alpid Schwarzenbergi juures

Kevadised Alpid Austrias Schwarzenbergi lähedal

Üks sealse Bregenzerwaldi metsa lahedamaid külasid on Schwarzenberg. Alla 2000 elanikuga küla tundus olema üsna popp nii suusapuhkajate kui matkajate seas. Ilmselt tänu sellele, et Schwarzenbergis on säilinud kohalik põllumajanduslik hõng ja seal leidub päris hulgaliselt 200-300 aastat tagasi traditsioonilises stiilis ehitatud maju.

Schwarzenberg

Paarsada meetrit Schwarzenbergi “keskusest”

Schwarzenberg

Schwarzenbergi keskväljak

Vaadates küla keskel asuvaid kenasti korda tehtud maju, ei tule selle pealegi, et need on ehitatud umbes 1750. a. Et seal tegutsevad majutusasutused koos restoranidega, on maju vaadates kohe selge. Aga ei oleks osanud arvata, et seal on suisa 4* hotellid, kus tipphooajal võib öö maksta kaugelt üle 200 euro. Romantika on kallis!

Schwarzenberg

Schwarzenbergi võõrastemajad

Categories: Austria, Reisid | Sildid: | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: