Lahkumine Ugandast

Paar viimast päeva mööduvad Kampalas ja ongi selle reisiga kõik. Aga nagu selgub, ei taha Uganda sinust niisama lihtsalt lahti lasta.

Entebbe lennujaamas pole Dar es Salaamist saabuvast Turkish Airlinesi lennukist päris pikalt midagi kuulda. Hilisõhtul on lennuk lõpuks kohal ja rahvas lastakse lennukisse. Lennukis teatatakse, et umbes tunnike väljalend viibib. Mingi väiksemat sorti tehniline probleem.

Vist parim Uganda õlu - Nile Special

Peale tunde kestnud passimist lennukis saab selgeks, et lennuki probleemid on tõsisemad. Rahvas aetakse tagasi lennujaama. Jälle paar tundi ootamist. Lõpuks on lõplik selgus majas – lennuk ei lenda kuhugi ja inimesed majutatakse hotelli. Paraku pole lennukis kellelgi Uganda viisat ja vastavad organiseerimistööd keset ööd võtavad aega. Lihtsam on neil, kes tulid Ugandast – riiki pääsemiseks piisab väljumistempli läbikriipsutamisest. Mida Tansaaniast saabunutega tehti, ei teagi. Igatahes riiki nad lasti.

Järgmiseks selgub, et hotell ei asu isegi Kampalas mitte, vaid sealt veel pool tundi täiendavat sõitu. Munyonyo Resort on Uganda luksuslikumaid, aga kohalejõudmise hetkeks on sellest sügavalt ükskõik. Kell 7 hommikul jõuame lõpuks tuppa. Natuke und ja edasine päev möödub uudiseid oodates. Lõpuks saabuvad bussid, mis viivad lennujaama. Kampala-Entebbe maantee hakkab vaikselt juba pähe kuluma.

Kampala-Entebbe maantee

Lennujaama sisse ei lasta. Check-in tulevat kunagi hiljem. Ootame. Lõpuks hakatakse lennule registreerima. Tehnoloogilistel põhjustel on protsess üliaeglane. Pardakaarte lihtsalt kirjutatakse välja Aafrikale omase kiirusega. Kohanumbrid võetakse pardakaardile lennukikujulisest kleepsualbumist. Lennukitäie registreerimine võtab üle kahe tunni. Aga põhiline – lennuk Entebbest Istanbuli lõpuks ikkagi stardib!

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: