Niiluse läte

Niiluse läte

Loomulikult peab inimene ära nägema nii maagilise koha kui seda on Niiluse läte. Alustab ju siit Niilus oma 6500 km pikka rännakut Victoria järvest Vahemere poole.

Nüüd tuleks tooni kõvasti vaiksemaks võtta, kuna Niiluse tegelik läte asub hoopiski Rwandas, Nyungwe metsas. Niiluse lätteks on pakutud ka Burundis asuvat Kabera metsa ja lõplikku selgust siin polegi, sest Niilust toidavad ka teised Alberti järve suubuvad jõed.

Teiseks – ega seal Niiluse lättel sisuliselt midagi vaadata polegi. Lihtsalt jõgi voolab. Kunagi oli seal Riponi kärestik, aga peale elektrijaama tammi ehitamist jäi see tammi poolt paisutatud vee alla.

Niiluse läte

Niiluse läte, teisel kaldal Source of the Nile Gardens

Kuna rahvast käib sealt kõigest hoolimata suhteliselt palju, leiab Niiluse lätte juures ka igasugu kaubandust. Ehted, suveniirid, särgid, käsitöö. Enamik asju on imeodavad, makstes 1,25 – 2,5 eurot. Sellised hinnad ei nõudnud isegi erilist kauplemist.

Seal, kus lätte juurde pääsemiseks raha küsitakse, käib allpool nähtavate tegelaste osavõtul vilgas tegevus puude all ja puude peal.

Jinja - makaak

Categories: Reisid, Uganda | Sildid: , | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: