Paadiga üle Victoria järve

Väike liialdus. Kõigest Victoria järves asuva Ssese saarestiku Bugala saarelt Uganda pealinna lähedasele Entebbesse (kus asub ka lennuväli). Tegemist on kuskil kolm ja pool tundi vältava reisiga.

Nagu kõigis reisiraamatutes kirjas, peaks sellel liinil toimetama korralik praam. Praamil pidi olema isegi vähe korralikum esimene klass. Sai ennast vaimusilmas juba väikeseks luksuseks valmis pandud, aga sadamasse jõudes ootas meid ees täpselt selline asi, mis allolevalt pildilt näha. Väga suur paat.

Selline paat käib Entebbe ja Ssese saarte vahet

Sellel liinil toimetav praam on nimelt remondis. Kirjutamise hetkeks vähemalt kaks aastat ja Uganda uudiseid lugedes pole märkigi sellest, et selle remont võiks lähemal ajal lõppeda. Süüdi olevat kohalik riigihangete seadus. Aga pigem “No hurry in Africa!”.

Ega ju paadilgi midagi viga polnud. Seal oli isegi võimalik valida, mis tekil olla. Istumiseks mõeldud mehisemat sorti lauad olid nimelt paigutatud erinevale kõrgusele. Eks nii seal siis istutigi. Pildile on jäänud üks sakslane, kes koos meiega saarelt lahkus.

Entebbesse sõites tuli paratamatult jälle ekvaator ületada – tagasi põhjapoolkerale. Ekvaatori täpne asukoht jäi muidugi teadmata, aga Entebbest natuke allpool see on.

Põhimõtteliselt oli paadis mitu tekki - vähemalt kolm kindlasti.

Sadamasse jõudes kulus veel täiendav pool tundi – kuna kõigile oli vaja ükshaaval pileteid välja kirjutada. Koos nimedega ja puha. Nagu seda paadis poleks saanud teha. Selline tempo vihastas isegi kõigega harjunud kohalikke. Kui Tallinna ja Helsingi vahel kulgevatele laevadele võtaks piletite müük sama palju aega, siis pole kindel, kas päevas ühe reisi jõuaks teha.

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: