Lapsed Bugala saarel

Bugala saare Lutoboka sadama juures (kust läheb paat Entebbesse) on samanimeline külake. Maju seal palju polnudki, hea, kui paarkümmend tuleb täis. Aga vähemasti oli seal olemas meelelahutus- ja teeninduskompleks. Arvatavasti oli seal funktsionaalsust rohkemgi, aga kindlalt õnnestus identifitseerida pubi, piljardisaal ja juuksur.

Bugala saare meelelahutuskompleks.

Millegipärast hakkas see koht koheselt meeldima. Et seal vähe pikemalt ringi vaadata, sai “pubist” üks õlu võetud. Pubi tähendas letti, kust õlut müüdi, joomiskoht tuli ise leida. Mis polnud teab mis keeruline ülesanne – õlut võib ju juua kõikjal. Õlle hind oli Uganda odavaimaid – pooleliitrine Bell maksis 2000 UGX, mis teeb umbes 60 eurosenti ehk 10,5 krooni.

Kohalikele lastele olime muidugi maiuspala. Pole ju paremat meelelahutust, kui kümnest kõrist vahetpidamatu “mzungu-mzungu!”. Aga kohe, kui lastele sai digifotokast näidatud nendest tehtud pilte, sai poseerimisest uus põhitegevus.

Digifotokas loob koheselt soojad suhted

Koheselt tekkisid probleemid, kuidas kõik lapsed korraga pildi peale saaks. Poistel oli – nagu ikka! – tegemist, et üksteist sikutada ja muidu tõugelda.

Lõpetuseks üks pilt ka pubist. Nagu allpool näha, pole selle rajamiseks tingimata vaja üle investeerida. Paremal sinise plangu taga on piljardisaal. Juuksuritöökoja leiab tähelepanelik vaataja ülemisel pildil pubi kõrval. Kliendiga parasjagu just tegeletakse.

Select pub, piljardisaal ja lapsed

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: