Omamoodi paradiis Bugala saarel

Olgem ausad – kui juttu viia paradiisisaartele, siis pole vist väga tõenäoline, et kellegi mõttelõng hakkaks kiskuma kuhugi Kesk-Aafrikasse. Eks ta ole – mis paradiis seal hullumajas ikka olla saab? Kindlasti on see kinni reisieelistustest, aga väheavastatud reisipotentsiaali leidub Aafrika südameski ootamatult palju.

Bugala saar

Bugala saar

Ssese saarestiku suurim, Bugala saar on väga mõnus koht, kus võtta aeg lihtsalt maha ja olla. Ega aja mahavõtmiseks pole ise vaja palju pingutada – selle eest, et midagi liiga kiiresti ei juhtuks, hoolitsevad juba kohalikud. Näiteks läheb ka kõige lihtsama toiduga, mida valge inimese teoreetiline ettevalmistus ei suuda kuidagi uskuda valmivat üle 10 minuti, alati aega umbes poolteist tundi. Kui õhtul seitsme ajal süüa tahtsid, oli mõistlik kell viieks ennast kohale vedada. Kella seitsmeks oli paar õlut suurema nälja juba nagunii kustutanud. Huvitaval kombel toimisid tööprotsessid hommikusöökide ajal seletamatul põhjusel kolm korda kiiremini.

Rand Mirembe Resorti juures Bugala saarel

Randa pole kaugele minna – paari sammu küsimus. Aga ekvaatori all päikese käes lesimine küll mingi unistamist väärt tegevus ei ole. Kui kõvasti pingutada, kannatab tunnikese ära. Palju mõnusam on kuskil varjus vedeleda ja kasvõi raamatut lugeda. Või lihtsalt olla. See, et majutuskoha nimes on sõna “resort”, ei tasuks liigtõsiselt võtta.

Ujumine Victoria järves on omal vastutusel

Ujumine Victoria järves on problemaatiline – tänu bilharziale (bilharzia on parasitaarne infektsioon). Sellest ka selline silt sind rannal ootamas. Korraks end vette kasta kannatab, aga pikemaajaline vees viibimine pole soovitatav.

Mirembe rand

Mirembe rand

Bugala saarel on veel säilinud ürgmetsi. Jälle polnud vaja kaugele minna, paarkümmend meetrit ja olid tiheda troopilise põlismetsa serval. Mets oli pärdikuid täis, aga inimeste juurde nad ei kippunud.

Ka linnuvaatluseks polnud vaja kuhugi minna. Õhtuti käis rannas päris tihe askeldamine.

Õhtu Bugala saarel

Meenus, et eelmine kord tuli paradiisi-tunne peale Laoses, 4000 saare juures.

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: