Ssese Islands

Victoria järves asuvate Ssese saarte kohta ei osanud enne minemist suurt midagi arvata. Kuna enne Ugandasse minekut ei olnud konkreetset reisimarsruuti paika pandud ja reisiplaanid üldjoontes sündisidki jooksvalt päev-paar ette mõeldes, polnud ka Ssese otseselt mingi sihtpunkt omaette. Ssese lihtsalt sobis, kuna oli vajadus kuskil natuke reisimisest puhata, see võimaldas näha Victoria järve ja lõppude lõpuks jäi saarestik lihtsalt mugavalt marsruudile.

Ssese saarestik koosneb kokku 84. saarest, millest asustatud on umbes pooled ja millest turismi mõttes on sihtkohad vaid kaks. Sisuliselt vist siiski üks – saarestiku suurim, Bugala (Bradtis Buggala) saar. Saab sinna kahel viisil – praamiga Bukakatast (1 h 10 min) või Entebbest paadiga 4,5 h (praam on juba aastaid remondis). Bukakata sadam üllatas sellega, et seal otsitakse sind suisa metalliotsijaga läbi.

Majutuskohad asuvad Lukust (see on koht, kuhu praam Bukakatast saabub) vaadatuna saare teises otsas, saare keskuse Kalangala lähedal. Bugala saarel mingit ühistransporti pole ja alati on küsimus, kuidas kuhugi saada. Majutuskohtadel on oma transport muidugi olemas, aga kui täpselt ei tea, kuhu minna sooviks, siis tuleb transport ise leida. Üldiselt pole selleks vaja muud teha, kui lihtsalt olemas olla. Arvatavasti pakutakse igale muzungule võimalust parasjagu praamil olevate autodega edasi sõita.

Bradti suurepärases reisijuhis pakutud infost pidas paika kõik praktiline pool (nagu majutuskohad), kuid üldine kirjeldus Bugalast kui aina tõusvast reisisihist ei leidnud küll kinnitust. On see korraliku praamiühenduse puudumine või mingi muu põhjus, aga turismi mõttes oli Ssese vähemalt aastal 2010 küll mõnusalt vaikne kant.

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: