Chicken Ala’ Keiv Uganda parimas hotellis

Kui ilma silmas pidada, siis oli Rwandast Ugandasse tagasisaabumise päev kogu reisi viletsaim. Alates Rwanda-Uganda piiriületusest oli saatjaks ainult vihm, vihm, vihm. Ja vihm Ugandas sadada oskab. Korralik vihm kipub jällegi korralike probleeme tekitama. Ka 4-tunnine bussireis Ntungamost Masakasse õnnestus lõpetada napilt üle noatera.

Nimelt mõjub vihm savirikkal pinnasel tolmule umbes samamoodi kui miinuskraadid veele – punasest kvaliteet-tolmust tekib midagi väga-väga libedat. Parasjagu oli ühel teelõigul (mis juhtumisi oli piisavalt järsul tõusul) käimas teeremont ja tulemus oli täpipealt sama, mis jäisel teel. Suured veoautod hakkasid üksteise järel tõusul külgi ette keerama ja selliseid trucke oli teel risti-rästi juba tükki viis. Ilmselt jäi täieliku teesuluni loetud minutid.

Masakas peatus buss keset vihmaladinat kuskil arusaamatus kohas. Niipalju sai aru, et oleme kusagil linna servas. Õnneks pole Ugandas kohta, kus boda-bodat ei leiduks. Läbi vihma hotelli poole sõites jäi boda-mees ühel tõusul äkitselt seisma. Selgus, et peatuseks oli sealmail väga klassikaline põhjus – motikal oli nimelt bensiin otsa saanud. Aga jälle oli lahendus varnast võtta – oli vaja vaid ots ringi keerata ja mäest alla bensiinijaama veereda. 2 liitrit kütust motikale on maa ja ilm.

Reisijuhi kirjeldustes tundus Masaka parim hotell olema Tropic Inn. Tõesõna – enam-vähem 4* hotell oli eba-aafrikalikult korralik. Ka hinnatase oli väga mõistlik: kahene tuba ühele maksis 21 eur (350 EEK).

Selle raha eest vist parim Uganda hotell - Tropic Inn Masakas

Hotellis tunti ka huvi, kas me sööme õhtust ikka nende juures? Menüü oli korralik ja hinnad normaalsed – polnud põhjust ära öelda. Pakutav valik oli üllatavalt suur ja üritati pakkuda ka rahvusvahelist kööki. Tõsi, toitude nimed olid natuke aafrikapärast disainimist leidnud. Igatahes oli võimatu jätta tellimata Kiievi kotletti, mis kandis uhket nime Chicken Ala’ Keiv.

Hotell Tropic Inn Masakas

Hommikul sai hotelli aeda pikemalt uudistatud. Selgus, et sealt leiab suisa minibotaanikaaia ja päris kobeda suurusega basseinid.

Botaanikaaed hotell Tropic Inn õues Masakas

Pealkirjas toodud väide, et Tropic Inn on Uganda parim hotell, ei vasta siiski päris tõele. Luksulik Munyonyo Resort või Kampala parimad hotellid on Tropicust selgelt üle. Aga selline tase sellise raha eest nii ootamatus kohas jätab Tropic Innist parimad mälestused. Kõikvõimalikud soovitused! Ah jah, peale Tropic Inni muid põhjuseid Masakas peatuda küll pole.

Categories: Reisid, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: