Kigali tänavaelu – hotelli rõdult

Peale mõningaid otsinguid Kigalis sai ööbimiskohaks valitud Hotel Okapi. Kohalikus mõistes mitte päris tipphotell, aga üsna korralik. 10 minutit kesklinnast jalutada. Ausalt öeldes polegi hotellile midagi ette heita. Vastuvõtus oli isegi internet olemas. Ja enamikel juhtudel see isegi töötas. Mitte kiiresti, aga töötas.

Järgnevad pildid on kõik tehtud hotell Okapi rõdult. Tuleb tunnistada, et kohaliku eluga tutvumiseks oli hotellitoa tänavale avaneval rõdul istumine paiguti tunduvalt informatiivsem kui linnas ringi jalutamine.

Kigali tänav

Vaade hotell Okapi rõdult

Vast kõige huvitavam oli vaadata kõikvõimalikku kaubandust, mis pidevalt rõdu alt mööda jalutas. Sisuliselt oleks hotelli eest ilma pingutamata saanud osta vist absoluutselt kõike igaks elujuhtumiks. Krõpsu, karastusjooke ja suhkruvatti – palun! Naised, kellele kingi? Aga pesu? Või soovite remonditarbeid? Kuidas oleks auto varuosadega (see on sul ju Toyota)?

Kingamüüjad Kigalis

Kingamüüjad Kigalis

See loogika, et kes see tänavalt ikka kestvuskaupu ostab, ei pea Ugandas-Rwandas päris paika. Näiteks bussides soetati sinna enne väljumist trüginud müügiagentidelt uskumatult palju kõikvõimalikku kaupa. Sibulatest prillideni.

Ka Kigalis on kõige mugavamaks liiklusvahendiks boda-boda. Erinevalt Ugandast nõutakse Rwandas kiivri kandmist. Ja seda reeglit täidetakse alati – ka kuskil pärapõrgus külavahel. Miks? Sest kontrollitakse ja karistused on vist karmid. Kiivri saab bodajuhilt.

Boda-boda Kigalis

Boda-boda Kigalis

Boda-bodasid on näha kõikjal, aga suurem tõenäosus on neid saada suuremate tänavate ristumiskohtadel. Võrreldes Kampalaga on Kigali liiklus rahumeelsem ja boda-bodaga sõites Kampalale sarnast surmapõlguri tunnet ei teki.

Boda-bodad Kigalis

Boda-bodad Kigalis

Kui Kigali vaatamisväärsustest rääkida, siis seda on päris lihtne kokku võtta – peale Genotsiidimuuseumi pole seal mitte midagi vaadata. Loodusajaloo muuseumit võib ka külastada, aga vaadata seal väga palju pole ja hind on absurdselt kõrge. Loodusajaloo muuseumi läheduses asub aga vangla ja sealt tasub küll mööda jalutada. Sealne kord meenutas millegipärast rohkem sanatooriumi kui kinnipidamisasutust, aga see mulje võis olla väga petlik. Klientuuri puudust vanglal ilmselgelt polnud.

Kui Rwandas peaks olema vajadust rahavarusid täiendada, siis UTC (Union Trade Center) teisel korrusel saab krediitkaardiga dollareid, eurosid või kohalikku raha. Sealsamas asub ka riigi ainuke korralik supermarket – keenlaste Nakumatt.

Categories: Reisid, Rwanda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: