Uganda-Rwanda piir

Bunyonyi järve äärest polnud transporti Rwanda piirile sõitmiseks vaja otsida – piisas, et meie Kabale taksojuht kohale helistada (EMT toimis). Igal vähegi tegijamal “taksojuhil” on ju visiitkaart olemas. Sõit Bunyonyist läbi Kabale piiripunkti maksis 50.000 UGX. Piiripunkti nimi on Katuna (Uganda) / Gatuna (Rwanda).

Piiripunktis läks huvitavaks. Selgus, et sõltumata Lonely Planeti väidetest Rwanda viisat aastal 2010 piirilt ei saa – see tuleb kindlasti eelnevalt hankida. Olime selleks tegelikult valmis, sest Bradti reisijuht on ka selle koha pealt LP-st tunduvalt täpsem. Aga näib, et Rwanda viisapoliitika pole siiski päris kivisse raiutud. Natuke sõltub ka ametniku heatahtlikkusest.

Rwanda maastik

Rwandale tüüpiline pilt - künkad kõrgustesse üles haritud.

Olgu selle Lonely Planeti East Africa kaasavedamisega muidu, kuidas on, aga just tänu sellele me Rwandasse saime. Väitsime nimelt ametnikule, et “aga meie reisijuht kirjutab, et piirilt antakse viisa probleemideta”. Ametnik polnud loll ja palus selline “tark” reisijuht ette näidata. Näitasimegi. Aga meile sobiva koha, sest ka LP-s oli kuskil viidatud, et Rwanda viisaga on piiril kahtlane.

Kuulasime siis ametniku tiraadi sellest, kuidas halvad reisijuhid vaeseid reisijaid lollitavad ja saime 60 USD eest Rwanda viisa passi. Ilma täiendava meeleheata, aga tähtsa lisaklausliga: “Teil vedas!”. Olgem ausad – ta ei eksinud. Aga sarnasele loteriivõidule ei tasuks siiski väga loota ja viisa võiks ikkagi eelnevalt hankida. Kuna Aafrikas muutuvad need asjad liigagi kiiresti, siis tasub kasvõi LP Thorn Tree abil ennast selles plaanis kurssi viia.

Ka mitmekordne Rwanda viisa tuleb hankida enne riiki sisenemist, kuid ühekordse viisa muutmine mitmekordseks on organiseeritav Kigali migratsiooniametis (Kigali Immigration Office, 25.000 RWF = 35 EUR). See migraamet on täitsa euroopalik koht.

Täiendus: Kehtivaid Rwanda viisatingimusi tasub kontrollida Rwanda Migraatsiooniameti lehelt. 15-päevase ühekordse viisa saamiseks tuleb seda taotleda internetis, täites ära selle formulari.

Categories: Reisid, Rwanda, Uganda | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: