Guatemalast Hondurasesse

Päeva eesmärk on märkimisväärne: tahaks Livingstonist ühe raksuga jõuda Copáni Hondurases. Ühe raksuga seepärast, et sealkandis ei torka rohkem huvitavaid peatumiskohti silma. Niisiis, marsruut: Livingston – Puerto Barrios – Chiquimula – El Florido – Copán (Honduras).

Paadisõit Livingstonist Puerto Barriosesse maksab 30 quetzali ja võtab aega umbes tund. Hommik on taevasse ajanud kurjakuulutavad pilved ja hakkabki vihma ladistama. Algul õrnalt, aga edasi aina hoogsamalt. Lisaks on tõusnud tuul ja vaikselt hakkab tekkima küsimus, kas lancha sel päeval üldse sõidabki.

Ühtäkki on lancha ees ja rahvas ronib paati. Lanchal katust pole ja vihma kaitseks tõmmatakse üle peade suur must kile, mida paadi äärtes istuvad inimesed kinni hoiavad. Sõit võib alata.

Paadimees tüürib lainetes märkimisväärse osavusega, aga sellegipoolest hüppab paat üles-alla ja peksab küljelt küljele. Paadi tagumise poole äärmised saavad pidevaid sahmakaid merevett – õnneks sooja merevett.

Tasapisi muutub asi aina hullemaks. On tegemist, et kohal püsida. Kergitan kattekile natuke kõrgemale ja kõik, mida näen, on meetrijagu kõrgemal olev veemass. Tõmban kile alla. Pole just see pilt, mida näha sooviks. Mõtlen, et mida peaks tegema, kui ümber läheme. Aeg-ajalt võtab paadimees kiiruse maha – lainetus on päris hull.

Kuidagi jõuame siiski Puerto Barriose sadamasse. Vihma kallab jätkuvalt. Ja ilmselgelt on siin sadanud palju rohkem kui Livingstonis, sest tänavad meenutavad siin suurveeaegset Supilinna. Uputused jätkuvad ka Puerto Barriosest edasi sõites – paljud majad põldude peal on vee all – mis paneb mõtlema, et kui kirjade järgi kuival perioodil on asi juba nii hull, siis mismoodi need põllud veel vihmaperioodil peaks välja nägema?

Õnneks on mikrobussi Chiquimulasse jõudes päike jälle väljas. Chiquimulast edasi Guatemala-Hondurase piiril asuvasse El Floridosse saab bussiga.

Guatemala – Hondurase piir

Hondurasesse sisenemine maksab 3 USD. Mingit templit passi ei panda, antakse vaid üks lipik, mis Guatemalasse tagasitulles ära korjatakse.

Piiril ootavad rahavahetajad, kes vahetavad dollareid ja quetzale lempirasteks. Nagu hiljem selgub, päris ausa kursiga.

El Floridost Copáni saab mikrobussiga, mille liikumissagedus pole just liiga tihe.

Categories: Guatemala, Honduras, Reisid | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Guatemalast Hondurasesse

  1. Pingback: Guatemala-El Salvadori piiriületus | Selline maailm

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: