Täiesti maksuvaba piirkond Elevandiluurannikul

Côte d'Ivoire (source: BBC) BBC avaldas huvitava loo Côte d’Ivoire’i põhjaosast, mida kontrollib endiste mässajate seltskond. Nagu selgub, pole keskvõimul tervel 60-l protsendil riigi territoorimist suurt midagi kaasa rääkida. See ei tähenda siiski Aafrikas nii tavalist kodusõda, vaid suhteliselt rahulikku kooseksisteerimist. Saab isegi öelda, et valitsuse kontrollitav lõunaosa ei ürita mässumeelset piirkonda iga hinna eest vallutada, vaid on õppinud selle olemasolust isegi kasu lõikama, kuna põhjas on kõik odavam.

Alates 2002. aastast pole Côte d’Ivoire’i põhjaosas olnud ei riiklike ega tollimakse, raha ei küsita isegi vee ja elektri eest. Äritegemine ei vaja registreerimist ega litsentse, ka juhiluba pole vaja. Elanikud on seitsme aasta jooksul selle kõigega piisavalt harjunud ning taasühinemine ühtse võimu alla ei pruugi olla põhjapoolsete meelest taotlemisväärt perspektiiv.

Palju toimub vabatahtlikkuse ja ühisalgatuse korras. Post teataval määral toimib, on olemas televisioon ja algeline politsei. Eks aeg näitab, kaua see nii kestab, aga potentsiaalse reisisihina on Côte d’Ivoire igatahes pildil.

Categories: Netist leitud, Reisiideed | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: