Odavalt Kesk-Ameerikasse

Mexicana logo 2007. a. sai olemasolevad kogemused kokku võetud ja arvatud, et jõulud ja odavalt reisimine ei käi kahjuks kokku. Vähemasti selles osas, mis puudutab lennupiletite hindu. Kuna teema “reisimine aastavahetuse kandis” osutus järjekordselt aktuaalseks, siis seekord sai siiski ära tõestatud, et ka detsembris on võimalik lennata kaugele ja päris mõistliku hinnaga.

Plaan KLM-iga üle Amsterdami ja Panama City Guatemalasse lennata oli peaaegu juba realiseerumas, kui tuli teade, et TLL-AMS on esimene ohverdus KLM-i majanduskeerukate aegade altarile. Pilet Tallinn-Amsterdam-Panama City-Guatemala City (KLM+Copa) oleks maksma läinud ligi 19.000 krooni. Aga piletiostu sai võetud kohe-kohe-ostan meetodil ja siis tuligi uudis, et KLM lõpetab lennud Tallinnasse.

Aga mõnikord võib laiskus anda sulaselge rahalise võidu. KLM-ile alternatiive otsides jäi silma uudis, et 2009. a. jaanuaris lisandus Mehhiko lennufirma Mexicana repertuaari kaks sihtpunkti Euroopas – London (Gatwick) ja Madriid.

Mexicanaga lende broneerides on oluline tähele panna vähemalt kolme asja:

1. Odavaim piletiklass ei pruugi olla kõige odavam. Näide LGW-MEX-GUA hindadest (ilma maksudeta):

Super Saver The lowest fares more details $577.00
$AVER Best vacation fares more details $537.00
ECONOMY SemiFlexible fares more details $420.00
PRIORITY Flexible fares more details $810.00

2. Lendamine Mexico City-st edasi võib olla odavam ja parema saadavusega, kui ainult Mexico City-sse. Võrdluseks LGW-MEX hinnad (ilma maksudeta) samadel kuupäevadel:

Super Saver The lowest fares more details $706.00
$AVER Best vacation fares more details $675.00
ECONOMY SemiFlexible fares more details $646.00
PRIORITY Flexible fares more details $792.00

Nagu näha, on läbi Mexico City Guatemala City-sse lendamine 226 dollarit odavam kui lennata ainult Mexico City’sse.

3. Mexicana võimaldab Mexico City-s teha soovi korral stopover-i.

Kokkuvõte: lennupileti (koos maksudega) Londonist Guatemalasse on võimalik osta 8750 krooni eest. Tallinnast saab Gatwicki umbes 2900 krooni eest (variandid Air Baltic, Estonian Air, Estonian Air ja Cimber Air või mingi muu segu nendest firmadest), kokku siis 11.650 krooni, millele lisandub ööbimine Londonis. Kahekesi reisides on rahaline sääst võrreldes KLM-iga ikkagi vähemalt 12.000 krooni.

Lisaks Guatemala Cityle on Mexicana Kesk-Ameerika sihtpunktide hulgas veel San Salvador (El Salvador), San Jose (Costa Rica), Panama City (Panama). Bogotasse (Kolumbia) saaks Londonist 927 USD eest.

Krediitkaardiga pileti ostmine toimis ludinal, kuigi ostu kinnitusmeilis lubatud e-piletit Mexicana ei saatnud. Natuke uurides selgus, et väljapoole Mehhikot e-pileteid ei saadetagi. Küll aga on võimalik pilet ise välja trükkida, sisestades Mexicana veebilehel (Online services -> Invoices) broneeringu numbri.

Skytraxi reitingus on Mexicanale omistatud kolm tärni (samas kategoorias on näiteks SAS ja Iberia).

Täiendus: alates 01.09.2010 lõpetab Mexicana Euroopasse (ja mujale) lendamise. Selle lennufirmaga on kahjuks lõpp.

Categories: Guatemala, Lennufirmad | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Odavalt Kesk-Ameerikasse

  1. Veigo

    Tallinnast Londonisse lendamiseks on odavaim siiski easyJet, mida eelnevalt ei arvestanud, kuna konkreetsel päeval easyjet ei lennanud. Aga mölutamine tasus veel kord ära, sest easyJet suurendas lendude arvu.

    Kaks piletit kokku (üks suund) läksid maksma 1500 krooni (s.h pagas ja krediitkaardimaksele minev 9 naela). Tagasi Estonian Air.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s