Kaplinn – Table Mountain

Kaplinn võttis vastu ilusa päikesepaistelise ilmaga. Johannesburgist saabudes polnud see just suurem üllatus, aga järgmiste päevade jooksul sai selgeks, et kevadine (mis võrdub meie sügisega) selge ilm on Kaplinna jaoks pigem meeldiv erand kui reegel. Maandudes avanesid lennukiaknast (eelkõige neile õnnelikele, kellele sattus koht lennuki paremal pool) suurepärased vaated Kaplinna uhkusele – Laudmäele ehk Table Mountain’ile.

From Southern Africa 2008

Lennujaamast linna poole sõites soovitas taksojuht muu jutu sees seda juba samal päeval külastada. Järgmistel päevadel samahead võimalust enam ei avanevat. Ilm pidavat tavaliseks keerama. Tõepoolest, järgmistel päevadel oli vaade Laudmäele enamasti selline nagu alloleval pildil.

Laudmägi on oma nime saanud tänu oma kujule. Traditsioonilist mäetippu asendab üsna lame, lauda meenutav ülaosa. Teist sama kandilist mäge annab otsida.

Mäe otsa saab kahte moodi – ronides või rippraudteega (cableway). Infot hindade ja lahtiolekuaegade kohta leiab siit.

Table Mountain’ist jätkub mäeahelik kuni Hea Lootuse neemeni. Poolsaare (Cape Peninsula) otsas asuvat Cape Point’i peetakse tihti Aafrika lõunapoolseimaks punktiks ning Atlandi ja India ooekani kohtumiskohaks. Tegelikult kohtuvad kaks ookeani umbes 200 km eemal Agulhase neeme juures (Cape Agulhas).

Kui allolevat pilti suuremalt vaadata, torkab Table Bay lahes silma mingi imelik suur monstrum. Tegemist on maailma ühe suurima sõjalaevaga USS Theodore Roosevelt, mis parasjagu Kaplinnas peatus.

Et Laudmägi on tihti kaetud pilvede ja uduga, võib seal leida rohkesti märjemaid alasid ja vett. Kivid kombinatsioonis veega tekitavad teadagi libedust.

All on vaade mäe teisele küljele, “India ookeani” poole”.

Laudmäel on võimalik matkata erineva pikkusega matkaradadel. Kui ilm ja ajaressurss vähegi võimaldab, tasuks ette võtta mõni pikem rada. Valida saab ka sellise marsruudi, kus lähed ühte ja tuled teist teed pidi. Mäe kesklinna poolsemal küljel muutub matkarada kohati väga kitsaks ja tuulisema ilmaga ei soovitata seda kasutada. Isegi vaikse ilmaga ei pruugi kohati paarikümne sentimeetri laiune rada kõigile sobida.

Laudmäel pakuvad matkajale seltsi mitmesugused linnud ja sisalikud. Kuna nad olid 100% looduslikud ehk neil puudus silt eestikeelse nimetusega, ei õnnestunud neid ka täpsemalt identifitseerida.

Table Mountain. Kohalik.

Categories: Lõuna-Aafrika Vabariik, Reisid | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: