Krügeri rahvuspark – lühike sissejuhatus

Et kuidagi tekitada ettekujutust Krügeri rahvuspargist, võiks väga lihtsustades võtta ligi pool Eesti territooriumist, täita see savanniga ja siis lisada sinna kõik loomad ja linnud, mida Aafrika lõunaosast üldse leida võib.

Krüger on põhja-lõuna suunas välja venitatud, ulatudes 350 km põhjast lõunasse ja olles keskmiselt 60 km laiune. Parki jagatakse tavaliselt kolmeks: kõige turisti- ja loomarikkam lõunaosa, mõnevõrra rahulikum keskosa ning lõpetuseks põhjaosa, kus loomi ja külalisi on kõige vähem ja seetõttu atmosfäär väidetavalt jällegi pargi parim.

Kuigi pargis loomadest puudust ei paista olevat, on nende nägemine kõigele vaatamata ikkagi paras loterii. Võid vabalt päev otsa ringi sõita ja õhtuks on kokku lugeda ainult impalad, kaelkirjakud ja pühvlid. Järgmine päev võib kontrastiks alata teeäärse puu otsas puhkava leopardi lähivaatlusega ja õhtuks on ära nähtud kogu suur viisik (lisaks lepopardile veel lõvi, Aafrika elevant, must ninasarvik ja pühvel).

Krügeri loodus

Tegelikult on Krügeri loodus ka ilma loomadeta päris mõnus vaadata. Üksikud kuivanud puud võivad olla vägagi pilkupüüdvad. Ja neid on seal palju.

Krügeri maastik

Ostetud reiside puhul ei tasu arvata, et kohalikud giidid on meeletu kogemusega imemehed, kes teavad täpselt, kus loomad on. Loomulikult tunnevad nad loomi, aga kuna nad on ühtlasi ka autojuhid, siis iseenda terav silm paneb enamikele giididele selgelt ära. Nii ei tasu üllatuda, et ka esmakordselt Krügerisse sattudes, mitte väga kiirustades, ise silmi lahti hoides võib tõepoolest näha kaugelt rohkem kui kogenud giidi seltsis.

Kudu

Krügeri rahvuspargis on kokku 14 – 20 ökotsooni (arv sõltub allikast). Ökotsoonide lõikes taimestik ja loomastik varieerub, aga lisaks sellele mõjutab loomade nähtavust ka hulk muid tegureid, nagu aastaaeg, sademed jmt.

Krügerit tutvustavaid kaarte ning natuke paksemaid loomade ja lindude piltidega raamatukesi müüakse igas väravas. Tõsisemad huvilised leiavad hoopis paremad raamatud kas Johhanesburgi (või Kaplinna) lennujaamast või suuremate linnade raamatupoodisest. Kindlasti ka internetikauplustest.

Jõehobud Krügeri rahvuspargis

Krügeri rahvuspark on suurepärase infrastruktuuriga, alates teedest kuni majutuseni välja. Võibolla isegi liiga heaga, sest asfaltteel loomade vaatamine ei pruugi assotseeruda filmidest saadud ettekujutusega sellest “päris Aafrikast”.

Kaelkirjak teed ületamas

Enne Krügerisse minekut tasub kindlasti tutvuda pargis kehtivate reeglitega. Trahvid erinevate rikkumiste eest (kiiruseületamised, hilinemised majutuskohtadesse jmt) on üsna karmid. Kõlab ehk natuke uskumatuna, aga tõepoolest – politsei mõõdab kiirust ka Krügeri rahvuspargis. Asfaltteel on lubatud piirkiiruseks 50 km/h, kruusateedel 40 km/h.

Categories: Lõuna-Aafrika Vabariik, Reisid | Sildid: , | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Krügeri rahvuspark – lühike sissejuhatus

  1. Pingback: Kuidas osta safari Maasai Marasse? | Selline maailm

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.