Asjad ei toimi

Otsides võimalusi Victoria Fallsist kuhugi edasi sõita, saab üsna ilmseks tõsiasi, et ilma oma transpordita, üksinda ja põhjatu rahakotita Zimbabwes seigeldes on võimalikud reisivariandid paganama piiratud. Liikuda ju saab, aga ainult suuremate asustatud punktide vahel. Et näha kõike muud, mis jääb linnadest kuhugi kaugemale, peab olema midagi neist kolmest:
– suur rahakott, sest kõik on organiseeritav
– palju aega
– tõsine vedamine (keegi just läheb sind huvitavasse kohta)

Saan tuttavaks prantslannaga, kes uurib elevante ja kes teab kedagi, mis suundub Hwange rahvusparki. Tundub huvitav. Saan telefoninumbri. Helistan. Kahjuks on õige inimene teadmata kohas teadmata ajaks. Võimalik, et nii ongi parem, sest sealsed ööbimisvõimalused on piiratud ja võimalus kohapeal transporti organiseerida teadmata.

Teine huvipakkuv alternatiiv võiks olla Great Zimbabwe. Lugedes Lonely Planetit, jõuab pärale teadmine, et see tähendab muuhulgas ka märgatavaid kulusid majutusele ja seejuures täiesti olematu taseme eest. Transport muidugi veel lisaks. Lugedes kokku olemasolevad sularahavarud, saab selgeks, et silmapiiril on reaalne oht jääda cash-only riiki ilma rahata. Seega plaan selge – Bulawayosse ja sealt tagasi Lõuna-Aafrikasse. Esialgne plaan Zimbabwes kaks nädalat veeta lendab prügikasti.

vf_railway_station

Victoria Fallsi rongijaamas katse Bulawayosse rongipiletit saada läheb luhta. Samaks õhtuks on esimene klass välja müüdud. Alternatiivina tutvustatakse bussi, mis väljub varahommikul kell 4. Ülimalt ahvatlev!

Categories: Reisid, Zimbabwe | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: