Victoria Fallsi käsitööturg

Victori Falls - käsitööturg

Victoria Fallsi käsitööturg on päris huvitav kogemus. Selle kohta võis internetist eelnevalt lugeda, et seal toimuv on on vaimses plaanis paras katsumus. Umbes nii see ongi, aga kasvõi Süüria souqidelt saadud kogemus aitab ka sealset olukorda nautida. Peamine on võtta aega, natuke suhelda (ka siis, kui otseselt ei tahaks) ja mitte esimese pakkumisega kaasa tormata.

Turistide nappusest tingituna on turul iga ostja kohta kümneid müüjaid. Turg on paljudele kohalikele üks väheseid võimalusi perele toiduraha hankida ja hoolimata turismi kokkutõmbumisest on kauplejad kohusetundlikult kohal.

Loomulikult tehakse kõik, et valget inimest just enda poodi või müügikohta meelitada. Aga selles pole midagi hirmsat, kui võtta seda mõnusa suhtlemisvõimalusena. Kõigiga ei jõua, aga pole ka vaja. Alati saab öelda “ei”.

Victoria Fallsi käsitööturg

Olles esimesele paarikümnele pakkumisele viisakalt ei öelnud, saab turul tegelikult üsna rahus ringi vaadata. Saab suhelda, kaubelda ja üksteisele naeratada.

Osta pole tegelikult suurt midagi. Tavapärane staff, mis oma originaalsuses ei erine väga sellest, mida mujal maailmas näeb. Selles mõttes on see turg paras pettumus. Kõige raskem ongi see, et leida midagi, mida mujalt naljalt ei saaks ja mis oleks ka seljakotis transporditav. Leian ühe puust vaagna, mille eest küsitakse 27 dollarit. Peale pooleminutilist kauplemist saab vahetus teoks 3 dollari eest. Seegi on ülemakstud, aga müüja on sümpaatne ja talle kulub see lisadollar selgelt rohkem ära kui minule.

Categories: Reisid, Zimbabwe | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: