Zimbabwest Sambiasse

Lonely Planet Southern Africa (2007 ed.) väidab, et Zimbabwest minnest saab Sambia päevaviisa 10 dollari eest. Pole ju liiga palju, et vaadata Victoria juga Sambia poole pealt.

A view from the bridge between Zimbabwe and Zambia

Sambiasse minekuks tuleb kõigepealt Zimbabwe piirilt lasta passi lüüa riigist väljumise tempel. 2008 lõpus on olukord selline, et Zimbabwe ühekordse viisa (single entry) omanikud võivad üheks päevaks kõikidesse naaberriikidesse lahkuda ilma lisatasu maksmata.

Kellel on soov ette võtta benji-hüpe maailma kõrguselt kolmandas (111 m) hüppekohas, saab Zimbabwe-Sambia piiril asuvale sillale vähemasti Zimbabwest ilma passi tembeldamata.

Benji from the Victoria Falls bridge

Sambia piiriputkas on immigratsiooni-augu juures saba. Nii 20 inimest. Tundub, et kõik on pärit Zimbabwe poolelt. Arvestades kaubanappust Zimbabwes on zimbabwelaste jaoks tegemist tähtsa kaubateega. Zimbabwesse tuuakse kõikvõimalikku, aga eelkõige siiski söödavat kraami. Välja läheb käsitöö, mööbel ja muu taoline.

Jõuan vaevu sappa võtta, kui juba viitab kohalik, et saba ei kehti valgetele inimestele ja suunab mind ilma pikemata järjekorra ette. Ootamatusest hämmastununa lasengi sellel sündida. Meenub, et ka silla peal ütles tolliametnik, et valge inimese kotti ei ole kombeks vaadata.

Mis puudutab Sambia viisat, siis 2008 tühistas Sambia päevaviisa ja Eesti kodanik (nagu enamik teisi) peab maksma viisa eest 50 USD. Arusaadav, aga visuaalnüansside lihvimiseks nagu paljuvõitu. Tänan info eest ja suundun tagasi.

Vaade Victoria joa sillalt

Silla peal on kõik juba tuttavad. Küsitakse, mis juhtus? Kohe pakutakse lahkelt võimalust 20 USD eest läbi aiaaugu Sambiasse minna. Skeem pidavat olema lollikindel. Kell kaks vahetuvad valvurid ja muud nüansid. Ei, aitäh. Nähtud juba piisavalt ja kes teab, palju “odav” asi pärast maksma võib minna. Aga pole kahtlust, et kasvõi Sambesi jõe silla pealt nähtav tasus tulemist täiega.

Categories: Reisid, Zimbabwe | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: