Chobe rahvuspark I

Chobe

Chobe rahvuspark on kirjade järgi üks suurima loomade kontsentratsiooniga kohti terves Aafrikas. Selles pole põhjust kahelda. Kogemus Chobes on umbes sama, mis vaadata tundide ja tundide viisi Animal Planetit live’is, ainult võimaluseta seda välja lülitata või kanalit vahetada. Kohalikud nimetavad seda loomade paradiisiks.

Chobe on tuntud eelkõige elevantide arvukuse poolest. Koha peal öeldi neid Chobes olema 40.000, aga wikipedia andmetel on neid suisa 60.000. Igal juhul nenditakse, et elevante on juba liiga palju.

Tänu Victoria joa lähedusele moodustab Chobe sealsete külastuskeskustega (Victoria Falls Zimbabwes ja Livingstone Sambias) omamoodi turismiklastri. Pargi külastatuim osa ongi piiriäärse Kasane lähedal.

Chobe on üsna elitaarne paik. Sealne majutus on selgelt suunatud keskmisest rikkamale luksust armastavale turistile. Tõepoolest – selleks, et vaadelda elevante või möödaujuvaid jõehobusid, pole tihti vaja basseinist välja minnagi. Suur osa luksusmajutust on sealsamas Chobe jõe ääres.

Chobe rahvusparki saab nautida nii autoga kui jõe peal erineva suurusega paatidest. Reis jõe peal on ettearvamatu, sest mitte kunagi ei tea ette, kes paadi kõrval oma pea veest välja pistab. Kord jõehobud, kord krokodillid.

Paadiga pääseb loomadele väga lähedale. Elevandid võivad sust mööduda vaid mõne meetri kauguselt.

Categories: Botswana, Reisid | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Chobe rahvuspark I

  1. Pingback: Kuidas osta safari Maasai Marasse? | Selline maailm

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: