Zimbabwe-Botswana piir

Zimbabwes Victoria Fallsis on võimalik igast reisibüroost osta 1-päevane reis Botswanasse Chobe rahvusparki. Võimalik on loomulikult ka mitmepäevane tripp, aga 1-päevane reis on popp muuseas ka seetõttu, et üheks päevaks Zimbabwest välja minnes ei ole ühekordse viisa omanikel vaja osta uut Zimbabwe viisat.

Reisi ostes tasub hindu küsida mitmest büroost. Sama reisi müüakse nii 180, 170 kui 150 USD eest. Iga viimane kui reisibüroo ütleb sulle, et selleks reisiks ei ole vaja Botswana viisat.

Zero tolerance

Hommikul kella seitsme paiku korjatakse reisiseltskond Victoria Fallsi majutuskohtadest peale. Bussis on viis inimest. Kaks ameeriklast, kaks Kongost ja mina. Botswana piirini on VicFallsist natuke üle 70 km.

Botswana piiril selgub, et endise idabloki kodanik (ehk Eestist Poola-Tšehhini) saab üle piiri siiski ainult viisaga. Ja viisa maksab 500 pulat. Ja maksta saab ainult pulades. Ja mingit valuutavahetust piiril pole. Kunagi oli, aga röövimiste tõttu pandi kinni.

Nagu kolmandas maailmas ikka, on taolistele probleemidele alati lahendus. Organiseeriti ka seekord vajalikud pulad. Botswana viisa maksis 100 dollarit. Selle raha eest löödi passi kõigest armetu tempel. Reisi hinnaks kujunes seega 150+100=250 dollarit.

Welcome to Botswana

Categories: Botswana, Reisid | 2 kommentaari

Navigeerimine

2 thoughts on “Zimbabwe-Botswana piir

  1. Pingback: Zimbabwe » Zimbabwe-Botswana piir

  2. Veigo

    Alates 2009. juulist peaks Botswana olema viisavaba. Kui kiiresti see info ka Botswana piirivalvuriteni jõuab, on iseküsimus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: