Saabumine paradiisi

Arvestades olemasolevaid reisikogemusi, ajab mõte mõne koha nimetamisest paradiisiks üldiselt lihtsalt naerma. Ei, ma ei räägi sellest massist, kes on leidnud oma paradiisi mõnes Hiinas toodetud suveniire täis kuurortis ehk vähem või rohkem tuurismile pühendunud masskitšitööstuses. Ma räägin endast.

Seda imelikum on mõelda, et Laose 4000 saart midagi taolist justkui on. Seni veel suhteliselt puutumata ja looduslähedase eluviisiga elukoht. Ei saa öelda, et neil tsivilisatsiooniga kokkupuudet poleks, aga pigem otsib tsivilisatsioon üles neid kui nemad tsivilisatsiooni.

Need pildid on tehtud Don Khoni saarel (mitte segi ajada Don Khongi nimelise saarega). See on füüsiliselt mõjuv saar. Terve elu näib käivat võrkkiige rütmis. Sul lihtsalt ei ole võimalik rabeleda, sest see tundub tajutavalt imelik.

Saarte elu käib tõepoolest omas rütmis. Või peaks ütlema kookospalmide kõikumise rütmis? Samas on saarel (õigemini saartel – Don Khon on ühendatud Don Detiga) päris huvitav ringi luusida. Kaugele ei pea minema. Võib käi jalgsi, aga võib ka jalgratta laenutada – laenutused on igal pool.

Traditsiooniliselt kootakse riiet kohapeal ja kangastel. See kudum pidi olema värvide põhjal otsustades olema mõeldud meesterahvale.

Laoses – nii üllatav, kui see ka pole – oli täiesti olemas ka raudtee. Võib tunduda imelik, et 5-kilomeetrine raudtee asus mitte maismaal, vaid hoopis Mekongi saartel, aga sellele on loogiline seletus olemas. Nimelt olid saared koloniaalajal tähtsaks ühendusteeks Saigoni ja Laose vahel. Nii ehitasidki prantslased raudtee kunagi selleks, et lihtsustada saartevahelist ühendust Mekongi kärestike piirkonnas.

Li Phi joad asuvad umbes poolteist kilomeetrit Don Khoni keskusest (Ban Khon) allavoolu. Need pildid on tehtud madalvee ajal ja seetõttu on vett vähe, aga teisalt saab pildi, mida Mekongi kärestike piirkond endast kujutab.

Päikeseloojangul pakub Mekong aga sõltuvalt päikese asendist sellist värvide mängu, et puhtalt juba selle kogemiseks tasub sinnakanti sõita.
Kas lugemiseks või niisama õlleklaasi taga päevaste muljete seedimiseks on veel paremat tahta?

Categories: Laos, Reisid | 1 kommentaar

Navigeerimine

One thought on “Saabumine paradiisi

  1. geroli

    lähme kindlasti sinna. tundub väga kift:) tänud soovituste eest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: