Kuidas hankida kõhulahtisust

Pole seal midagi keerulist. Tuleb ainult eirata tervet mõistust.
Loomulikult on kombinatsioon jää jookides + kolmas maailm tuttav paljudele ja vähegi reisinud inimesed peaksid teadma, et selliseid kombinatsioone lihtsalt pole mõtet harrastada.

No ei! Pidades ennast keskmisest rikkalikuma bakteriaalse sisekollektsiooniga, ehk kõhuhädade suhtes vastupidavaks inimeseks, sai teadlikult mõistust eiratud. Ja mitte ainult – sai veel naljagi visatud, et vastupidiselt kõikidele soovitustele oli hommikusöögi kõrvane apelsinimahl jääga.

Nali kestis kuni praamini, millega oli vaja sõita Mekongi teisele kaldale.

Umbes 15 minutit peale hommikusöögilauast tõusmist hakkas see juhtuma. Et üks praamina tegutsev ujuv rauakolakas oli just lahkunud, tuli oodata järgmise täitumist. Vaikselt, aga kindlalt jõudis kohale info, et ega see jää vist ikka polnudki niiväga hea mõte.

Algul polnud viga. Sai pildistatud. Näiteks kõike seda söögipoolist, mida müügiks pakuti. Mitte kedagi ei häirinud, et sõit teisele kaldale kestis alla 10-minuti. Kui praam, siis loomulikult peavad inimesed sööma nii, nagu ootaks ees poolepäevane sõit.

Aga olukord muutus aina hullemaks. Praam oli enam-vähem autosid täis ja oli oodata peatset ärasõitu. Kuhugi eemale minek ei tulnud seega kõne alla. Silmamunad käisid peas ringi. Oleks teinud mida iganes, et aina jõulisem plahvatus ihust väljastada.

Kuidagimoodi sai teisele kaldale jõutud. Õnneks oli seal ka aktuaalsete vajadustega haakuv asutus. Kellegi õues. Suht sürr ümbrus. Aga nagu maa alt ilmus välja naisterahvas, kes küsis probleemide lahendamise eest raha. Aga see 2000 kippi oli väga õiglane hind, sest koha eest oli hoolt kantud. Kui ma WC-st väljudes jälle ümbrust nägema hakkasin, vaatas mulle vastu allolev sürrimaailm.

Et olek oli veel natuke ebakindel, otsustasin kõhuhädade vastu võitlemiseks kasutada läbiproovitud ravimeetodeid. Milleks reisidel sobib suurepäraselt kange alkohol. Ainuke asi, et seda hetkel polnud. Sai siis uuritud, mida oleks võimalik kiirkorras saada. Meie reisijuhil oli ainult üks küsimus – kas liiter või pool?

Mõned minutid hiljem oli mul umbes 5 krooni eest omandatud pool liitrit lao-laod (ehk kohalikku riisiviskit). Pakend oli aus, ja mis peaasi – praktiline. Väike kilekott, mille suu kinni seotud ja kõrs välja turritamas.

Bussi ootavate reisjate jaoks oli lao-lao liiga igapäevane, et tähelepanu äratada.

Lao-lao ei ole kindlasti jook kõikide maitse järgi, aga antud hetkel polnud sellel tähtsust. Üldiselt ma ei usu, et selle austajaskond väljaspool Laost väga suur on. Aga arvestades, et ees ootas paadisõit mööda Mekongi Kambodža piiri äärde, tundusid lao-lao potentsiaalsed raviomadused nagu taevamanna.

p1080943

Keda huvitab – lao-lao aitab kõhulahtisuse korral väga hästi.

Categories: Laos, Reisid | Sildid: | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: