Pakse

Pakse on Lõuna-Laoses linn, millest ei saa naljalt üle ega ümber. Seda vaatamata sellele, et linnakese mastaabid on eestipäraselt väikesed (linnas on umbes 66.000 elanikku). Ja kui üritad lisaks ümbruskonna kaemisele sealt ka Taisse liikuda, lootes naiivselt Tai visa on arrival-i peale, siis jätkub lõbu muidugi veelgi kauemaks.

Esimeseks ööbimiskohaks sai valitud Champsak Palace Hotel, mis vastas üllatavalt täpselt Lonely Planetis kirjeldatud olukorrale:

  • See meenutas tõepoolest suuremat sorti pulmatorti (sefiiritort?).
   Teenindus oligi kohutavalt niru.
 • Kui võtta arvesse ka erakordselt nadi (või kui rohkem meeldib – söödamatu) hommikusöök, pole selles hotellis peatumiseks just erilisi argumente. Ajaloohuvilised võivad küll saada teatava naudingu viibimisest hotellis, mis originaalis oli mõeldud Champasaki viimase printsi jaoks (kes oli 1960-1962 ka Laose Kuningriigi peaminister), aga muidu – vali mõni odavam ja parema teenindusega (s.t kõik ülejäänud).

  Natuke parematest hotellidest on Pakse Hotel, mis on parema asukohaga, katuseterrassiga, parema hommikusöögi ja üldiselt ka parema teenindusega. Asi lonkab kõige rohkem katuseterrassil, kus tellitut ei pruugigi saabuda, aga seda tulekski võttagi kui Laose eripära.

  Paksest sai võetud ka 3-päevane trip Kambodža piiri äärde, kasutades Green Discovery teeneid. Selle firma kohta on LP TT-s päris palju positiivset tagasisidet ja ka isikliku kogemuse põhjal võib neid kindlasti soovitada. Registreerudes hilisõhtul järgmisel hommikul algavale reisile oli eelnevalt registreerunud veel 2 inimest. Nende päritolu uurides selgus, et soomlased.

  Categories: Laos, Reisid | Sildid: | Lisa kommentaar

  Navigeerimine

  Lisa kommentaar

  Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

  WordPress.com Logo

  Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

  Google photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

  Twitter picture

  Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

  Facebook photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

  Connecting to %s

  Create a free website or blog at WordPress.com.

  %d bloggers like this: