Luang Prabang – Vientiane

Kuidagi traditsiooniliseks hakkab kujunema, et detsembri viimastel päevadel oled kuskil maakera suvalises punktis mingis poolsegases olukorras. Seda muidugi pigem tagantjärgi mõeldes, kohapeal tundub kõik nii enam-vähem olema. Ja mida aeg edasi, seda normaalsemana need “segased” olukorrad tunduvad ning vastupidi.

Seekord tabas 31. detsembri hommik meid Luang Prabangi bussijaamas. Vaevalt, et seal see kuupäev üldse meenuski. Super VIP bussi piletite ostmisega polnud mingeid probleeme, kaheksasele bussile kohti oli. Pilet Laose pealinna Vientiane’i maksis 125.000 kip, plaanijärgset sõiduaega oli 8 h, tegelikkuses kogunes ainult pool tunnikest rohkem. Luang Prabangi bussijaama ainus tähelepanuväärne objekt oli mingil põhjusel sinna sattunud Bondi BMW. Väga võimalik, et riigi ainuke sedasorti liikurvahend.

Bussisõidu esimese kolme tunni emotsioonid saab küllalt täpselt kätte, kui sõita mõnes parkimismajas kolm tundi üles-alla. Neljandal sõidutunnil lõppeb parkimismaja ära.

Tee ääres paistab Laose elu oma ehedal kujul. Ühe- ja kahekordsed lihtsad eluasemed, mis onnid just ei ole, aga majaks ei tihka neid ka nimetada. Tundub, et valitseb täielik naturaalmajandus. Elu hoiab sees see, mida loodus annab.

Põhjapoolne arhitektuur on mõnevõrra erinev kesk- ja lõunaosa arhitektuurist. Peamine ehitusstiil on äärmiselt lihtne ja looduslik – neli vaia, punutud seinad ja roost katus. Ehitusmaterjalide kuivatamine käibki sealsamas tee ääres.

Mõnede majade otstarbest ei saanudki aru – kuidagi liiga väikesed tundusid nad.

Vang Viengi kandis läheb maastik mitmekesisemaks ja ilmuvad lubjakivikarstist mäed.

Aeg-ajalt meenutavad vaated sürri maastikku, mis oleks kui kuskil teisel planeedil.

Categories: Laos, Reisid | Lisa kommentaar

Navigeerimine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: